Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego warto wyselekcjonować implanty zębów i kiedy musisz się nimi zaintrygować?

autor Redakcja SnM
71 wyświetleń

Implanty zębisk są to sztuczne korzenie zębów, jakie są wszczepiane do kości szczęki lub ewentualnie żuchwy, żeby zastąpić brakujące zęby lub też je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu bądź innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, że są akceptowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych również i mostów, albowiem dają bardziej naturalny wygląd oraz gwarantują poprawniejsze odczucia połączone z jedzeniem oraz powiadaniem. Tok wszczepienia implantów zębów składa się z paru etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG i ocenia stan kości oraz innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Potem wykonuje się zabieg chirurgiczny, w trakcie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po paru miesiącach, kiedy implanty pozostały już przyzwoicie zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron lub ewentualnie mostów protetycznych – więcej na chirurg stomatolog bielsko. Implanty zębów są wybitnie trwałym i skutecznym rozwiązaniem, jakie może zagwarantować pacjentom pełne przekonanie oraz komfort połączone z posiadaniem pełnego uzębienia.

Należałoby jednak pamiętać, że by utrzymać implanty w należytym stanie, potrzebna jest regularna oraz dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Proces zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, jaki wymaga wiedzy oraz doświadczenia specjalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, aby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej i zaplanować miejsce, w jakim zostaną zlokalizowane implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, w czasie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są wykonywane z tytanu lub innych materiałów biokompatybilnych, co świadczy, że są one akceptowane przez organizm oraz nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego pacjent musi odbyć parę wizyt kontrolnych, by sprawdzić, czy implanty odpowiednio się zrastają z kością. Po paru miesiącach, kiedy implanty zostały już odpowiednio zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron bądź też mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz