Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pracuje maszyna do docinania styropianu

autor Redakcja SnM
214 wyświetleń

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Ten popularny materiał bardzo dobrze się sprawdza na przykład do ociepleń różnych budynków, z tego też powodu jest on bardzo często w takiej postaci wykorzystywany. Przeważnie dostępny jest w arkuszach o wymiarach 50 na 100 centymetrów, oraz grubości od paru milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby dobrze ułożyć styropian na ścianie, często okazuje się potrzebne jego docięcie. Rzecz jasna można to wykonać nożem albo piłką, ale po pierwsze tak zrobione krawędzie nie zawsze będą równe, a za tym liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Z tego też powodu w każdej z firm zajmujących się realizacją tego typu prac na pewno przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny nie są drogie, a pozwalają znacznie przyspieszyć prace oraz zwiększyć ich precyzję. Zasada działania takich maszyn jest ogromnie prosta. Cięcie styroduru realizowane jest nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są bardzo równe i się nie strzępią, a poza tym w czasie pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy jest podłączany do zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużym plusem tej technologii jest również szybkość i wygoda codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega bardzo sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Oprócz tego porządna gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę ciekawych funkcjonalności, które sprawdzają się dobrze w nietypowych przypadkach.

Jedna z nich to możliwość cieniowania styropianu, to znaczy wykonywania dwóch cieńszych płyt z jednej grubszej. W takim przypadku drut zostaje unieruchomiony na ustawionej wysokości, a potem operator przecina arkusz styropianu na pół. W wielu przypadkach przydaje się też możliwość wycinania różnych kształtów, a z kolei to możliwe będzie dzięki ustawieniu oporowego drutu pionowo. Biorąc pod uwagę zalety, które zostały wymienione zakup tego typu urządzenia powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz