Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego zajęcia z robotyki są tak przydatne dla dzieci

autor Redakcja SnM
46 wyświetleń

Dzieci obecnie mają bardzo duże możliwości na zdobywanie umiejętności i wiedzy. Sportowe czy językowe zajęcia to tylko niektóre z nich, w ostatnich czasach coraz większy nacisk także się kładzie na kwestie techniczne. Nasz świat jest przecież pełen przeróżnych robotów, telefonów czy komputerów, a urządzenia te w jakiś sposób się programuje. Dlatego też warto zainteresować dzieci tą tematyką, a bardzo dobrze się do tego nadaje między innymi robotyka. Jak się okazuje, najróżniejsze warsztaty z robotyki można już przeprowadzać w przedszkolach i pierwszych klasach w podstawówce.

Rzecz jasna będą one miały na celu w pierwszej kolejności poznanie możliwości tych urządzeń i nauczeniem elementarnych komend sterujących, wydawanych za pomocą smartfonów. Lecz to umożliwi zainteresowanie wiele maluchów, z których część być może będzie chciała bardziej rozwinąć tę pasję. A tutaj jest całkiem sporo możliwości, gdyż są na przykład do dyspozycji specjalne zestawy klocków Lego. Poza samymi klockami które służą do budowy konstrukcji takie zestawy posiadają też silniki elektryczne, czujniki i systemy sterowania. Tworząc oprogramowanie można sterować tym, co się wcześnie własnoręcznie zbudowało, a to są przecież bardzo przydatne i cenne umiejętności. Najróżniejsze warsztaty z robotyki organizowane są przez liczne firmy i instytucje, i posiadają one zróżnicowaną formę. W wielu przypadkach zapisać się można na jakiś dłuższy kurs, w czasie którego uczestnicy wprowadzani zostają w coraz to nowe tajniki tej wiedzy.

Dużą popularnością także się cieszą krótsze, jednodniowe warsztaty. Z uwagi na nieco ograniczony czas przeważnie budowany jest tylko jeden robot według ustalonego schematu, lecz i tak stanowi to doskonałą zabawę, a jednocześnie możliwość do poznania najważniejszych zasad mechaniki i informatyki. Nie ma też żadnego problemu, aby po tego typu krótkich zajęciach dziecko zostało zapisane na jakiś dłuższy kurs, na jakim będzie mogło lepiej rozwinąć swoją nową pasję.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz