Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Domy i apartamenty w Chorwacji – jak je można kupować

autor Redakcja SnM
22 wyświetleń

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w których rodacy spędzają wakacyjny urlop. Zachęca słoneczną aurą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że co roku decydują się ją odwiedzić miliony turystów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez wiele osób jest ona uważana za mały europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób zaczyna planować kupno tam nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i dlatego też nieruchomości cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, nie należy się raczej w najbliższym czasie spodziewać że zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, a zapewne przez następne lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Następną ważną rzeczą jest to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, tak więc na dobry zarobek można będzie liczyć przez kilka miesięcy w roku. Dużą rolę rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone na wybrzeżu, ale też w ich przypadku liczyć będzie można na największy zysk z wynajmu. Ceny chorwackich domów zależą od wielu różnych czynników. Na pewno położenie odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też rejonu kraju. Trzeba też mieć na uwadze gospodarczą sytuację oraz kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Z uwagi na dość skomplikowane regulacje prawne zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zrealizowanie takiej transakcji za pomocą jakiegoś pośrednika. Za takie pośrednictwo będzie trzeba zapłacić kilka procent ogólnej wartości transakcji, ale agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Sporo tego typu pośredników funkcjonuje także na naszym rynku, można ich na przykład znaleźć po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła nieruchomości Chorwacja.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz