Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak działa karta kredytowa?

autor Redakcja SnM
55 wyświetleń

Karta kredytowa to specjalny rodzaj karty, umożliwiający zapłacenie pieniędzmi, jakie de facto należą do banku. Oznacza to, iż jest ona udostępniona dla konkretnej grupy odbiorców korzystających z limitu kredytowego przyznawanego przez bank. Tego typu kartę płatniczą konsument może posiadać w tym samym oddziale bankowym, w jakim ma konto.

Opłaca się aczkolwiek mieć pojęcie, że są to dwa odrębne produkty bankowe i dlatego posiadanie rachunku w banku, w którym chciałoby się posiadać kartę kredytową nie jest czymś koniecznym. W związku z tym bez przeszkód można sprawdzać najlepsze konto osobiste i znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod swoje oczekiwania.

W czasie zakupów z wykorzystaniem karty kredytowej pieniądze pobierane są bezpośrednio z rachunku kredytowego karty, co pozwala klientowi banku zaciągać zobowiązanie bez konieczności składania wniosku o kredyt gotówkowy. Wysokość limitu na karcie ustala pożyczkodawca. Jest ona całokształtem comiesięcznych wpływów a także sytuacji kredytowej konkretnej osoby. Kartą kredytową można płacić w punktach sprzedaży stacjonarnych i online, jak i z jej użyciem można wypłacać pieniądze w bankomacie. Przy założeniu karty kredytowej podpisana jest umowa z bankiem, w jakiej znajdują się uzgodnienia dotyczące tego, w jakim czasie właściciel karty ma obowiązek spłacenia.

Jeżeli dana osoba nie przekroczy terminu, to pożyczka będzie nieoprocentowana. Z kolei, gdy termin nie zostanie dotrzymany, doliczone zostaną odsetki w zgodzie z regulaminem dostosowanym do takiego produktu bankowego. Do zalet powiązanych z posiadaniem karty kredytowej można zaliczyć: komfort, poczucie bezpieczeństwa, możliwość skorzystania z programów lojalnościowych i zniżkowych, poczucie spokoju w przypadku gdy będzie mieć się jeszcze jakieś koszty, możliwość uzyskania karty kredytowej bardzo szybko, bezzwłocznie po składaniu podania. Należy natomiast nauczyć się zarządzać swoimi finansami, bo w przypadku karty kredytowej można szybko się zapominać i wydawać nieco więcej. Z tego względu, jeżeli ktoś chciałby posiadać taki produkt finansowy, to powinien podchodzić do tego z pełną odpowiedzialnością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz