Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie możliwości mają właściciele domów jeśli chodzi o monitoring

autor Redakcja SnM
43 wyświetleń

Dom czy mieszkanie zabezpieczyć można różnymi sposobami. Po pierwsze istotne są odpowiednie drzwi wejściowe z atestowanymi zamkami, w przypadku bramy na posesję przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Za jego pomocą można będzie obserwować, kto akurat zawitał, i jeśli będzie to potrzebne zarządzać wygodnie otwieraniem. Zarówno po zewnętrznej stronie budynku, jak również w jego wnętrzu zostać też zamontowany system monitoringu.

Najczęściej jest on złożony z kilku specjalnych kamer oraz urządzenia do rejestracji przesłanych obrazów. Kamery monitoringu powinny być możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to ma bezpośrednie przełożenie na obraz. Dziś minimum, jakie tego typu kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz powinna zapewniać, to format HD. Jeśli jednak będzie tylko możliwość, to dużo korzystniej zakupić będzie urządzenia full HD. Różnica w cenie raczej duża nie będzie, a jeżeli chodzi o możliwości przeanalizowania szczegółów obrazu, to raczej nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Zwłaszcza jeśli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z kamerami o niskiej cenie generalnie trzeba trochę uważać, bo bardzo często ich zakładane parametry odbiegają dość mocno od rzeczywistości, a to może znacznie obniżyć skuteczność ochrony. W przypadku urządzeń montowanych poza budynkiem warto też dopilnować, żeby posiadały one odpowiednie obudowy, gdyż będą one narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezwykle przydatną funkcjonalnością jest zamontowanie w kamerze detektorów ruchu. Tym sposobem aktywowane one będą jedynie wtedy, gdy jakaś osoba pojawi się w zasięgu, co znacząco zmniejszy rozmiar filmów.

A te muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności zależeć będzie, jak cały monitoring będzie działał, dlatego nie warto stawiać na tanie rozwiązania, jakie będą miały liczne ograniczenia. Planując nabycie tego typu urządzeń można od razu pomyśleć o reszcie zakupów, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz