Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy preparatów do regeneracji

autor Redakcja SnM
26 wyświetleń

Mechaniczne urządzenia mające w sobie elementy ruchowe będą się w jakimś stopniu zużywać w czasie pracy. Będzie to dotyczyło zarówno spalinowych silników, jak też skrzyń biegów, przekładni, mostów i pozostałych urządzeń. Takie zużywanie spowodowane jest przede wszystkim tarciem, występującym między poruszającymi się względem siebie elementami. Rzecz jasna chcąc ograniczyć to zjawisko stosuje się rozmaite oleje i smary, ale i tak w długim okresie czasu mogą one nie pomóc. Dlatego też na rynku pojawiły się rozmaite środki do regeneracji, które mogą proces zużycia znacznie ograniczyć.

Takie preparaty tworzą na powierzchni pracujących elementów cienką, lecz wytrzymałą powlokę, jaka naprawdę może się przydać. Przede wszystkim zmniejsza ona znacznie tarcie, i dzięki temu też potrzebne do pokonania opory. A to oznacza, że aby taki mechanizm napędzić potrzebna będzie mniejsza ilość energii, a dzięki temu i mniejszy koszt. Realnie oszczędności takie mogą sięgać nawet do kilkunastu procent, czyli wcale to nie jest tak mało, tak więc warto chociażby tylko to mieć na uwadze.

Następna istotna sprawa to wytrzymałość. Ceramiczna powłoka, która się tworzy podczas stosowania preparatów do regeneracji, jest cienka ale bardzo twarda. Przez to zapewnia z jednej strony znacznie lepszy poślizg, a dodatkowo zmniejsza zużycie części. Dotyczy to zarówno urządzeń nowych, jak również po dłuższym czasie użytkowania, w ich przypadku także te środki mogą być stosowane. A takimi urządzeniami mogą być na przykład samochodowe silniki, montowane i w pojazdach osobowych, i w dużych ciągnikach czy ciężarówkach. Przekładnie, mosty czy skrzynie biegów to kolejne możliwe zastosowanie, dzięki czemu zmniejszą się wibracje i głośność, a znacznie zwiększy wytrzymałość mechanizmu.

Osoby które szukają nieco więcej informacji na ten temat skorzystać mogą przykładowo z internetu, wystarczy że w oknie wyszukiwarki podadzą hasło Jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów i przejrzą otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz