Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kempingowe przyczepy – jakie mają zalety i wady

autor Redakcja SnM
12 wyświetleń

Ostatni okres znacznie zmienił sposób odpoczynku wielu turystów. Zamiast wycieczek i wyjazdów zorganizowanych takie osoby wolą jednak dużo większą elastyczność i swobodę, wyruszając w trasę kamperem albo przyczepą kempingową. O ile w przypadku kamperów dużym ograniczeniem będzie ich wysoka cena, to w przypadku przyczep sytuacja znacznie lepiej będzie wyglądać. Za całkiem nowego kampera zapłacić trzeba co najmniej pół miliona złotych, używane będą tańsze ale z kolei w takich przypadkach trzeba się liczyć z kosztami ewentualnych napraw. Zupełnie odmiennie będzie wyglądać sytuacja jeśli chodzi o przyczepy kempingowe nowe, ich ceny są znacznie mniejsze, a jeżeli by była potrzeba wyremontowania używanej, to także sporo mniej się za to zapłaci.

Następną dużą zaletą, którą posiadają takie przyczepy, jest więcej elastyczności w podróżowaniu. Faktem jest, że do ich holowania trzeba mieć pojazd dysponujący dużą mocą, ponieważ te pojazdy trochę jednak ważą. Ale dopuszczalne prędkości na drogach są podobne, a mimo wszystko wyjazd z przyczepą jest wygodniejszy, jeśli chciałoby się jeszcze pozwiedzać najbliższą okolicę. Taka przyczepa kempingowa zostać bowiem może na biwaku czy parkingu, a odpiętym autem da się robić krótsze i dłuższe wycieczki. Kamper nie ma już takiej elastyczności, a z uwagi na swoje gabaryty i ograniczenia nie w każde miejsce można nim dojechać. Jeżeli ktoś będzie się martwił o komfort i wygodę, to aktualnie nie ma ku temu dużych podstaw.

Rzecz jasna wśród używanych modeli można też znaleźć leciwe sprzed kilkudziesięciu lat, ale jest też dużo wersji naprawdę nowoczesnych. W części egzemplarzy spotkać nawet można telewizor, klimatyzację czy skórzaną tapicerkę, dzięki czemu podróż przebiegnie w dużym komforcie. Jeżeli jednak ktoś będzie chciał zakupić taką przyczepę, to pamiętać powinien o kilku ważnych sprawach. W ostatnich czasach przyczepy kempingowe sprzedaż zwiększyła się mocno, dlatego też liczyć się trzeba z potrzebą czekania na wyprodukowanie nawet paru miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz