Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maty bentonitowe – jak są zbudowane

autor Redakcja SnM
43 wyświetleń

Współczesny przemysł budowlany sięga po wiele nowoczesnych technologii. Jedna z nich to maty bentonitowe, jakie mają sporo zalet w stosunku do konkurencyjnych metod. Takie maty mają stosunkowo prostą konstrukcję, która okazuje się w praktyce jednak naprawdę skuteczna i trwała. Duża część oferowanych modeli na rynku składa się z dwóch warstw specjalnej geotkaniny, pomiędzy jakimi umieszczony zostanie bentonit. Geotkanina ta jest odpowiednio solidna i odporna na rozdarcia i pęknięcia, dzięki czemu nie ma potrzeby zachowywania jakiś specjalnych środków ostrożności przy kładzeniu mat.

A jeśli potrzebna się okaże większa odporność na uszkodzenia, to część producentów oferuje maty dodatkowo wzmocnione polimerową warstwą. Bentonit umieszczony w środku jest bardzo specyficznym materiałem, który świetnie wchłania wodę. Może jej wchłonąć nawet do kilku razy więcej niż wynosi jego waga, mocno przy tym powiększając objętość. Dzięki temu taka mata tworzy dobrze uszczelniającą, zwartą powłokę, która bardzo dobrze chroni przed wnikaniem wilgoci do wnętrza obiektu. Dużą zaletą takiej opcji jest praktyczność i uniwersalność.

Zastosowanie tego typu mat jest różnorodne, ponieważ korzysta z nich jednorodzinne i przemysłowe budownictwo, ale z dużym powodzeniem używa się również ich do ochrony wałów przeciwpowodziowych czy zbiorników retencyjnych. Nie ma również większych problemów z montażem, przy jakim wcale nie trzeba spełniać jakiś bardzo wyśrubowanych warunków. Ważne jest, żeby przed montażem maty przetrzymywane były w suchym miejscu, aby nie pochłonęły zbyt dużo wilgoci.

Unikać też należy prac montażowych w czasie deszczu, natomiast później nie ma problemu z różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Koszt takiego sposobu w stosunku do korzyści i szybkości montażu nie jest jakiś przesadnie duży, z tego też powodu aktualnie to rozwiązanie zaczęło się cieszyć dużą popularnością. A jeśli ktoś planuje się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to w wyszukiwarce może podać hasło construction waterproofing i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz