Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać podczas wynajmu kampera

autor Redakcja SnM
19 wyświetleń

Niejednej osobie będzie się wydawało, że pożyczenie kampera to bardzo prosta sprawa. Tymczasem tak prosto wcale jednak nie jest, o czym miało okazję się przekonać wiele osób, jakie sporo musiały dopłacić do podstawowej kwoty. Aktualnie ze znalezieniem firmy, jaka sprzedaje i wypożycza kampery nie ma żadnego problemu, można w wyszukiwarce wpisać słowa sprzedaż kamperów i przeglądnąć zwrócone rezultaty. Z reguły takie wypożyczalnie mają podaną cenę bazową za dzień wynajmu, i teoretycznie tyle powinno się zapłacić. Ale przeważnie przewidziane są różne opłaty dodatkowe, przez co podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Lecz także pewną kwotę można zapłacić, jeśli się odda nieposprzątany samochód, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę wcale nie są to niskie kwoty, i takie zaniedbania po zebraniu w całość mogą wynieść naprawdę dużo. Kolejną istotną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy wynajmie, najczęściej będzie wynosić kilka tysięcy, i oczywiście jeśli kamper zostanie zwrócony w nienaruszonym stanie, to będzie w pełni zwrócona. Lecz jeżeli zauważone zostaną jakieś szkody to ewentualna naprawa pokryta zostanie właśnie z tych pieniędzy. Z uszkodzeniami wiąże się jeszcze jedna ważna rzecz, to znaczy ubezpieczenie OC.

W teorii wszystkie nowe kampery powinny być ubezpieczone, i przy pojawieniu się jakiejś szkody rozliczyć ją będzie można z polisy. Lecz zdarzają się niekiedy firmy, jakie mają wykupione ubezpieczenie bez prowadzenia zarobkowego wynajmu, co w przypadku stłuczki niewiele pomoże. Poza tym często z zakresu ochrony są wykluczane na przykład zdarzenia na parkingach, a właśnie one najczęściej występują z uwagi na spore gabaryty pojazdu. Sporo firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów ma również zapisany w umowie udział własny w szkodzie. Przeważnie udział ten wynosi tyle co kaucja, dlatego też należy i o tym pamiętać zanim wsiądzie się za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz