Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym warto pamiętać przy zakupie listew przypodłogowych

autor Redakcja SnM
16 wyświetleń

Jeśli ktoś zamierza położyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o kupnie listew przypodłogowych. Listwy takie pełnią kilka istotnych zadań, i pasuje zadbać o to, aby je dobrać najlepiej jak się da. W pierwszej kolejności zabezpieczają one podłogę na końcach przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, zakrywając puste przestrzenie, niezbędne do zostawienia przy montażu podłogi. Dodatkowo przez swoją budowę łatwo w nich można schować różne przewody i kable, przykładowo do telewizji czy internetu.

Listwy są dostępne w kilku różnych wysokościach, oraz sporej liczbie wzorów i kolorów. Większość osób dobiera takie listy kolorystycznie je dopasowując do podłogi oraz ścian. Ale są również tacy właściciele mieszkań i domów, jacy decydują się na większe kontrasty, jakie również przy odpowiednim dobraniu będą się ładnie prezentować. Listwy dobierać także można do kolorystyki drzwi, jest to również często wybierana opcja. Istotną sprawą przy doborze listew będzie ich wysokość, a ta w dużej mierze zależeć będzie od rozmiaru wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej się sprawdzają listwy o wysokości do 6 cm, za to w przypadku większych wnętrz pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu istotne jest również dopasowanie koloru do podłogi albo ściany, należy to również uwzględnić podczas wyboru.

Aktualnie listwy produkowane są z paru rodzajów materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Nadal dużym zainteresowaniem cieszy się naturalne drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, są one dostępne w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to także ważna zaleta listew wykonanych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeśli ktoś szukał będzie takich listew, to ma parę opcji do dyspozycji, jedną z nich jest podanie w oknie wyszukiwarki hasła białe listwy MDF i przeglądnięcie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz