Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wyglądają skoki tandemowe oraz jakim sposobem skakać bez ryzyka?

autor Redakcja SnM
51 wyświetleń

Skoki tandemowe to typ skoków spadochronowych, w których początkujący skoczek lub ewentualnie „pasażer” jest dołączony do dydaktyka tandemu, jaki jest odpowiedzialny za większość nawigacji i kontroli w trakcie zejścia. Skoki spadochronowe w tandemie są wziętym wyborem dla młodych skoczków spadochronowych, ponieważ zezwalają jednostkom doznać dreszczyku emocji połączonych ze spadochronem bez potrzeby intensywnego szkolenia – skoki spadochronowe w tandemie zielona góra. Rutyna w skokach spadochronowych w tandemie zazwyczaj zaczyna się od odprawy szkoleniowca, w trakcie której pasażer jest zapoznawany ze sprzętem, jaki będzie używany, i zapoznawany z procedurami, jakie będą przestrzegane w czasie skoku.

Pasażer jest później zakładany na uprząż, która jest powiązana z uprzężą dydaktyka, a dwie postaci są scalone ze sobą za pomocą szeregu linii oraz karabińczyków. Po sprawdzeniu sprzętu oraz przygotowaniu pasażera do lotu para tandemów wsiada do płatowca i wznosi się na wysokość około 13 000 stóp. W owym momencie trener udzieli pasażerowi kilku ostatnich pouczeń, a po pewnym czasie otworzy drzwi aeroplanu, dopuszczając parze wyjść na otwarte niebo.

W czasie luźnego spadania w powietrzu prowadzący oraz pasażer osiągną prędkość około 120 mil na godzinę, nim nauczyciel otworzy spadochron na wysokości około 5000 stóp. Od tego momentu instruktor przyjmuje kontrolę nad zejściem, delikatnie prowadząc parę na ziemię, w czasie gdy pasażer admiruje zapierające dech w piersiach pejzaże i cieszy się uczuciem nieważkości. Po wylądowaniu para tandemów jest witana przez obsługę naziemną, jaka pomaga w eliminowaniu oprzyrządowania i zapewnia wszystkie dodatkowe wsparcie, jakie może być potrzebne.

Cały skok spadochronowy w tandemie trwa z reguły około dwóch godzin od początku do końca, w tym odprawa, lot samolotem i sam zjazd. Skoki spadochronowe w tandemie są uważane za stosunkowo pewną działalność, z małym wskaźnikiem przypadków bądź urazów. Wynika to częściowo z faktu, że instruktor jest odpowiedzialny za mnogość nawigacji oraz kontroli podczas zniżania oraz jest przeszkolony w obrębie radzenia sobie w przeróżnych casusach awaryjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz