Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich przypadkach powinno się używać śruby ocynkowane

autor Redakcja SnM
170 wyświetleń

Połączenia różnych elementów konstrukcji za pomocą śrub są bardzo często wykorzystywane. Jednak jeżeli takie konstrukcje będą się znajdowały na otwartym powietrzu, to trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeżeli zostanie to pominięte, to po upływie krótkiego czasu pojawić się może korozja, a to ostatecznie narazić może konstrukcję na jakieś uszkodzenie. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest użycie zwykłych śrub ze stali i późniejsze ich pomalowanie. Zapewni to ochronę przed korozją, lecz równocześnie później będzie wymagać systematycznej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiegoś powodu warstwa farby zostanie uszkodzona, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby są bardzo odporne na korozję i działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Jeżeli podczas montażu warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez żadnego problemu mogą one wytrzymać wiele lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba nieco więcej, lecz brak konieczności regularnego konserwowania tę wyższą cenę przy zakupie ostatecznie zrekompensuje. Obecnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, bardzo często można je także kupić w internetowej sieci. Można na przykład w oknie wyszukiwarki podać słowa śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby otrzymać wykaz sprawdzonych sklepów mających takie produkty w swojej ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz