Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Do jakich celów stosuje się różnego rodzaju nici

autor Redakcja SnM
42 wyświetleń

Wielu osobom nici kojarzą się przede wszystkim z niedużymi szpulkami, które można kupić w każdej pasmanterii. W większości domów kilka czy kilkanaście takich szpulek w różnej kolorystyce się znajdzie, i są one wykorzystywane do drobnych prac krawieckich. Ale tak naprawdę nici o dużej elastyczności występują w ogromnej ilości odmian, będą się między sobą różnić nie tylko typem materiału użytego do produkcji, ale także właściwościami czy konstrukcją.

Najczęściej wykorzystywane nici krawieckie mają na tyle dużą wytrzymałość, że zapewnią długi okres używania odzieży, lecz jeśli zaszłaby potrzeba za ich pomocą zszyć taśmy wojskowe, torby czy worki bokserskie, to już zapewne sobie z tym nie poradzą. A tym bardziej nie dadzą sobie rady w przypadku tapicerowanych mebli, gdzie wymagana jest większa grubość i odporność na rozrywanie. Dlatego też dla tej branży są dostępne specjalne odmiany nici, które spełniać będą wszystkie wymagania.

W wielu przypadkach potrzebne będzie też zapewnienie nietypowych właściwości. Jeżeli będzie się nićmi zszywać rzeczy bardziej narażone na działanie ognia, to pasuje aby były one niepalne. Z kolei do szycia żagli i innego osprzętu na statkach będą potrzebne nici całkowicie odporne na oddziaływanie wody, w tym nierzadko słonej. Często stosowane są też nici elastyczne, na przykład przy bieliźnie czy odzieży sportowej. W sprzedaży wybór tych produktów jest naprawdę duży, a jeśli okaże się jednak że czegoś nie ma, to producent nici wykona je na indywidualne zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz