Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kompresory śrubowe – na jakie sprawy zwracać uwagę podczas wyboru

autor Redakcja SnM
46 wyświetleń

Współczesna branża pneumatyczna korzysta powszechnie z najróżniejszych urządzeń przemysłowych. Dość często używane to kompresory śrubowe, jakie sprawdzają się bardzo dobrze w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby wykorzystania takich mechanizmów czyniono już w XIX wieku, lecz ze względu na małą wydajność nie zdobyły one dużej popularności. Dopiero opracowanie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zużycie energii elektrycznej, a prace kolejnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch pracujących równolegle wirników, znajdujących się w środku jednej obudowy. Wirniki te obracają się w przeciwległych kierunkach, mają także inną ilość zębów i prędkość kątową.

W trakcje obrotu w środku się wytwarza powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie z urządzenia. Dużą zaletą jest to, że wszystko jest wykonywane to bez żadnego pulsowania, co w dużej ilości zastosowań jest ogromnie ważne. Z tego typu urządzeń bardzo chętnie korzystają firmy z rozmaitych, zarówno w procesach produkcyjnych jak też do zasilania różnych mechanizmów. Podczas wyboru takiego kompresora należy na parę istotnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że urządzenia te znacznie lepiej sprawdzają się w ciągłej pracy, z uwagi na to że musi się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

W zależności od konstrukcji trwać to może nawet blisko godzinę, co oznacza że jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Różne modele kompresorów różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, lecz nie warto przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto też zwrócić uwagę na kwestie gwarancji i serwisu. Standardem w branży jest dwuletnia gwarancja, lecz w części przypadków można ją zwiększyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy można się dowiedzieć odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz