Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Hostingi internetowych stron – jakie są ich popularne rodzaje

autor Redakcja SnM
44 wyświetleń

Współczesny świat powszechnie korzysta z ogromnych możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są różne strony i serwisy. Jednak dużo osób nie ma nawet świadomości, jakie rzeczy się dzieją po uaktywnieniu linku, i jak to w rzeczywistości wszystko działa. Żeby dana strona mogła zostać wyświetlona przez jakąś przeglądarkę, to fizycznie umieszczona być musi na jakimś hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, lecz często też wykorzystywane są różne bazy. Takie hostingi są podłączone do sieci oraz posiadają specjalne oprogramowanie, jakie zwraca odpowiedzi na to, co chcą użytkownicy.

Dzisiaj przeważnie spotyka się trzy typy hostingów stron, a ich wybór uzależniony będzie od kilku czynników. Jeśli dana strona nie będzie generować bardzo dużego transferu ani też obciążać jakoś mocno serwera, to bez problemów wystarczy jakiś hosting współdzielony. Jego dużą zaletą są stosunkowo niskie ceny a także to, że w zasadzie nie trzeba nic robić przy nim. W naprawdę dobrych firmach zapłaci się za taką usługę maksymalnie dwadzieścia kilka złotych miesięcznie, a jeszcze bardziej opłacalna będzie roczna opcja.

Dbaniem o stabilne działanie będą się zajmować administratorzy, przez co nie trzeba się znać na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizowaniu programów. Jeżeli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może dobry dla niego będzie hosting VPS serwer. W takiej opcji klienci dostają wydzielone zasoby pamięci i procesora, ale na jednym fizycznym urządzeniu takich kont może być kilka. Ta opcja zapewnia dużo elastyczności, gdyż jeżeli pojawi się konieczność zwiększenia parametrów, to bez problemów da się to zrobić. Najdroższym, lecz również najlepszym typem hostingu jest dedykowany, gdy do dyspozycji ma się cały serwer. Wiele firm oprócz uniwersalnych rozwiązań oferuje także dedykowane konta pod konkretne przeznaczenie. Bardzo popularny na przykład jest hosting www WordPress, dedykowany właścicielom blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz