Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeśli było się zatrudnionym w Holandii

autor Redakcja SnM
31 wyświetleń

Praca za granicą przynosi przeważnie znacznie wyższe przychody niż w przypadku pracy w Polsce, ale wiązać się też będzie z pewnymi obowiązkami. Jednym z najbardziej lubianych krajów na takie wyjazdy na zarobek od dawna jest Holandia, tak więc jeżeli się dostanie rozliczenie podatkowe od tamtego urzędu skarbowego, to trzeba zająć się tym odpowiednio. Po pierwsze pamiętać należy o tym, że większość pracowników będzie się musiała rozliczyć dwa razy. Jest to spowodowane tym, że posiadają oni polską rezydencję, i przez to mają też potrzebę złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Reguły takiej rezydencji mogą niektóre osoby wprowadzić w błąd, gdyż jeden warunków to okres przebywania na terenie naszego kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum interesów osobistych. W praktyce rozliczenie podatku z Holandii to nie jest jakaś niezwykle skomplikowana i trudna rzecz, i jeżeli ktoś się dobrze do tego przygotuje to bez żadnego problemu powinien sobie poradzić. Lecz wymagać to będzie poszukania wielu informacji w internecie, a także szczegółowego wyliczenia wszystkich kwot.

Sporej ilości osób nie będzie się chciało tym zajmować lub się obawiają, że gdzieś się pomylą, i takie osoby zdecydowanie wolą, żeby wszystko zrobiło jakieś sprawdzone biuro podatkowe holandia. Księgowi w takim biurze, z uwagi na to że zajmują się na co dzień tego typu sprawami, to mają doskonałą orientację we wszystkich obowiązujących i w naszym kraju i Holandii przepisach.

Dzięki temu sprawnie i szybko są w stanie przygotować komplet niezbędnych dokumentów, które trzeba będzie złożyć w poszczególnych urzędach. Koszty związane z takim przygotowaniem wcale jakieś duże nie będą, przekonać się o tym można przeglądając jakiś księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeśli ktoś opłaci podatek w Holandii, to tego już nie robi w naszym kraju, bo podpisana jest umowa dotycząca unikania powtórnego opodatkowania. Ale praktyce trzeba jednak swoje holenderskie dochody obliczyć i je złożyć na odpowiednim formularzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warte przeczytania:

Dodaj swój komentarz