Leczenie nerwicy lękowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie rozpoczyna się od razu po rozpoznaniu schorzenia. Terapia opiera się głównie na terapii poznawczo – behawioralnej, co umożliwi pacjentowi zrozumieć, które procesy myślowe leżą u podstaw lub potęgują pojawiający się u niego strach. Wówczas można świadomie unikać wywołujących stres sytuacji i w głównej mierze bardziej świadomie podchodzić do zwalczenia choroby u siebie. Jeśli będzie dochodzić do zaburzeń sensorycznych, to pacjent wraz z terapeutą skonfrontowany jest z sytuacją powodującą strach przez dłuższy czas oraz wyjątkowo intensywnie.
Na początku odczuje on lęk jako wyjątkowo dokuczliwy, natomiast z biegiem czasu spostrzeże, że strach ten ustępuje. Podczas psychoterapii dostarczone są narzędzia do radzenia sobie z schorzeniem, jak i poszukiwane są jego przyczyny. To pozwala poradzić sobie z problemem u podstaw. Wielu chorych zwraca się do psychologa o pomoc dopiero po kilku latach choroby. Często wcześniej szukają oni wsparcia u lekarzy pierwszego kontaktu, myśląc o tym, iż u podstaw jest choroba somatyczna.
Z tego powodu tak ważne pozostaje to, aby zaburzenie o charakterze nerwicowym było szybko zdiagnozowane, ponieważ to wpływa bardzo dobrze na poprawę jakości życia. Nerwica mająca charakter lękowy jest nad wyraz dyskomfortowym schorzeniem. Odczuwanie niepokoju odwołuje się do zdarzeń mających miejsce na co dzień, a natrętne myśli często nie dają uspokojenia. U chorego mogą pojawić się kłopoty z funkcjonowaniem wybranych narządów w organizmie a także symptomy psychosomatyczne.
Terapia ma więc na celu poprawę komfortu w życiu u chorego. Wyjątkowo często przyjmowani są chorzy zmagający się z bruksizmem. Schorzenie to spotyka większą część populacji, a więc znaczące jest, aby poznać powód bruksizmu i mieć wiedzę, że jest ona powiązana z odczuwaniem stresu. To przynosi korzystne wyniki.